Розкриття сировинного потенціалу України: фокус дискусій на URC2025

11/07/2025 : 20:07

На полях Ukraine Recovery Conference 2025 активно обговорювали перспективи надрокористування в Україні. Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Єгор Перелигін відкрив та взяв участь у воркшопі «Відкриття шляху для стратегічних ресурсів України: критичні мінерали та інвестиційний фонд між Україною та США».

До дискусії долучилися представники провідних українських та міжнародних компаній приватного сектору, які працюють у сфері критичних мінералів, представники державних органів та інституцій, міжнародні організації та міжнародні фінансові інституції. Учасники поділилися своїм баченням необхідних кроків для того, щоб пришвидшити розробку та розвиток проєктів в Україні. З урочистою «keynote» промовою виступив відомий австралійський бізнесмен, філантроп та науковець Доктор Ендрю Форрест. Модерацію першої частини воркшопу провів відомий експерт, аналітик та радник Пітер Хендлі, а другу частину модерувала Наталія Шаповал із Kyiv School of Economics. 

«Сьогодні Україна перебуває в центрі уваги не лише через війну, але й через безпрецедентну підписану угоду між Урядом України та США про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови. Адже наша країна багата з точки зору її потенціалу природних ресурсів та її історії видобутку. Але сьогодні перед нами стоїть багато питань та викликів, які вимагають комплексних та стратегічних рішень. І це питання не лише початкових виробничих процесів. Це важливе питання середніх виробничих процесів, питання підтримки ланцюгів постачання та виробничих процесів та багато інших питань, які стоять перед нами та нашими партнерами»,зазначив Єгор Перелигін.

Під час воркшопу заступником Міністра був представлений «whitepaper» підготовлений Міндовкіллям спільно з Мінекономіки, Kyiv School of Economics та Systemiq. Цей концептуальний документ під назвою STRATEGIC ROADMAP FOR UNLOCKING UKRAINE’S CRITICAL RAW MATERIALS POTENTIAL (Стратегічна дорожня карта розкриття критичного сировинного потенціалу України) розкриває ключові напрямки потенціального розвитку сектору критичних мінералів в Україні та пропонує ідеї щодо розбудови вартісних ланцюгів.

У центрі уваги такі критично-важливі матеріали як титан, графіт, літій, уран, марганець, залізна руда (зокрема магнетит). Документ фокусується на необхідності вирішення ключових питань, повʼязаних з економічною доцільністю проєктів, їх інтеграції в світові ланцюги постачання та необхідності застосування системи пріоритизації під час формування стратегії.

Крім того, документ також аналізує інвестиційну привабливість української гірничодобувної промисловості та намагається відповісти на питання, повʼязані із створенням гірничодобувної та переробної екосистеми, яка зможе витримати конкурентну боротьбу в сьогоднішні непрості часи.