Актуальна інформація про ситуацію на річках Сейм та Десна: для водозабезпечення Київщини загроз немає

20/09/2024 : 17:03

20 вересня якість води на річці Десна у місцях водозаборів на Київщині у межах норми. 

У пункті водозабору міста Бровари хімічне споживання кисню – 30,38 міліграм на дециметр кубічний, при нормі 30 міліграм на дециметр кубічний, розчинений кисень у нормі і становить 6,52  міліграм на дециметр кубічний.

У пункті водозабору міста Київ хімічне споживання кисню – 19,6 міліграм на дециметр кубічний, розчинений кисень – 6,45 міліграм на дециметр кубічний, при нормі не менше 4 міліграм на дециметр кубічний.

Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби не виявлено. По азоту амонійному, нітритах та хлоридах перевищень не зафіксовано. Спостерігається незначне підвищення марганцю.

За даними Київводоканалу, технологічна схема Деснянської водопровідної станції цілком здатна впоратись із водопідготовкою та забезпечити стовідсоткову відповідність водопровідної води чинним нормам Державним санітарним нормам та правилам. Для цього «Київводоканал» забезпечений всіма необхідними реагентами в повному обсязі.

На річці Десна у 4-х точках встановлені аераційні установки (с.Пірново Вишгородського району, с. Літки та с. Пухівка Броварського району), які штучно насичують воду киснем, сприяючи прискоренню окислення органічних речовин і допомагаючи природному процесу самоочищення річок

Щодо річки Сейм, на Сумщині зберігається погіршення якості води у верхніх пунктах моніторингу. Ймовірне джерело забруднення – на території росії.

За добу спостерігається коливання показників якості: покращення фіксується по пункту с. Чумакове, проте в пунктах с. Пруди та с. Мутин спостерігається погіршення якості води. На ділянці с.Пруди – с.Мутин хімічне споживання кисню становить 160 міліграм на дециметр кубічний біля с. Пруди, та – 112,4 міліграм на дециметр кубічний біля с. Мутин. Розчинений кисень зріс до 0,41-2,4 міліграм на дециметр кубічний. Азот амонійний перевищує норму у 1,3 рази лише у пункті с. Пруди, за добу підвищився.

На Чернігівщині зберігається покращення якості води р. Сейм. Всі досліджувані показники перебувають у межах нормативів окрім марганцю в пункті м. Батурин. тут він перевищує норму в 1,2 рази.

Вміст розчиненого у воді кисню становить 7,18 -7,52  міліграм на дециметр кубічний, показник хімічного споживанню кисню перебуває в межах 27,0 – 27,3 міліграм на дециметр кубічний. По азоту загальному, залізу загальному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень не зафіксовано. 

Результати вимірювань проб води р. Десна на Чернігівщині свідчать, що якість води річки Десна також покращилась у всіх пунктах. Розчинений кисень у всіх пунктах перебуває в межах норми. Всі досліджувані показники перебувають у межах нормативів, окрім марганцю в пунктах с. Кладьківка, с. Максим та м. Остер (перевищення у 1,1 рази).Вміст азоту амонійного, нітритів, фосфатів та хлоридів не перевищує нормативні значення.

За результатами вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин проб води річок Сейм та Десна у Чернігівській області, перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено.