Азербайджан готовий підтримувати достойну участь України у Кліматичному саміті СОР29 в Баку

17/04/2024 : 22:04

Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець домовився на зустрічі з послом Азербайджану в Україні Сеймуром Мардалієвим. Вони обговорили адвокацію пункту 8 Формули миру Президента Володимира Зеленського і ще великий спектр можливостей співпраці у сфері збереження довкілля.

«Цього року столиця Азербайджану Баку буде приймати наймасштабнішу кліматичну подію року – Конференцію ООН зі зміни клімату СОР 29. Тож вкрай важливо було почути від пана Мардалієва слова підтримки та запевнення у повній готовності до співпраці», – зазначив Руслан Стрілець.

У контексті реалізації пункту 8 Формули миру Президента та долучення до її імплементації Азербайджану Руслан Стрілець та Сеймур Мардалієв торкнулися також теми екологічно-дружнього розмінування України. Азербайджан уже у цьому допомагає Україні. У 2023 році в Україну за підтримки Уряду Азербайджану прибула машина для розмінування «Revival» азербайджанського виробництва.

Руслан Стрілець продемонстрував пану Мардалієву як працює унікальна українська розробка – додаток ЕкоЗагроза.

«Під час Кліматичного саміту СОР28 в Дубаї Міністр екології та природних ресурсів Азербайджану Мухтар Бабаєв зацікавився ЕкоЗагрозою. Це наша точка дотику. Цифровізація екологічних даних є пріоритетом не тільки для України, але й наших партнерів», – зауважив Руслан Стрілець.

Очільник Міндовкілля передав запрошення колезі Мухтару Бабаєву відвідати Україну та на власні очі побачити наслідки бойових дій для довкілля.

«Впевнений, продовження нашого діалогу у Києві стане значним поштовхом для подальшої співпраці та підготовки спільних ініціатив до СОР29. Вдячний Азербайджану за підтримку України. Дякую пану послу Сеймуру Мардалієву за продуктивний діалог. Ми готові до співпраці. Попереду багато роботи по наших спільних треках», – наголосив Руслан Стрілець.