Багатовимірний технічний діалог Україна-ЄС триває: серед нагальних питань імплементація законодавства про промислові викиди

16/11/2023 : 14:52

Міндовкілля та Генеральний директорат Єврокомісії з питань навколишнього середовища (DG ENVI) провели технічний діалог між українськими та європейськими експертами. Ключова тема консультацій – імплементація в Україні законодавства ЄС щодо промислових викидів.

“Рекомендація Європейської Комісії розпочати переговори про вступ України до ЄС є знаковим рішенням для нашої країни. Тож маємо не збавляти темпів та продовжувати адаптувати наше законодавство до права ЄС. Саме тому нам важливий досвід європейських країн щодо зменшення та контролю промислового забруднення. росія намагається знищити наш промисловий потенціал, ми ж ставимо за ціль відбудувати все за новими стандартами у відповідності до Зеленого курсу”,зазначив заступник Міністра Євгеній Федоренко. 

Основою зеленого курсу та зниження рівня промислового забруднення у Європі є Директива 2010/75/ЄС про промислові викиди. Завдяки впровадженню її вимог європейським країнам вдалося знизити рівень промислового забруднення на 75%. 

Україні також важливо імплементувати такі підходи. Це одне із наших зобов’язань для отримання статусу повноцінного члена ЄС. 

Робота у цьому напрямку триває – у першому читанні вже прийнято законопроєкт № 6004-д. Команда Міністерства спільно з німецькими партнерами працює над перекладом Найкращих доступних технологій та методів управління, за якими буде відбудовуватися наша промисловість. 

“Вже перекладено та оприлюднено 10 довідкових референтних документів з найкращих доступних технологій та методів управління, які діють у ЄС. Для їх подальшого затвердження на національному рівні Міндовкілля створило 6 галузевих робочих груп”, розповіла заступниця Міністра Вікторія Киреєва. 

Серед інших питань, піднятих під час консультацій: 

  • імплементація в Україні положень Директиви 2015/2193 про обмеження викидів у повітря певних забрудників від середніх спалювальних установок;
  • впровадження Директиви 2012/18/ЄС про контроль загроз виникнення значних аварій, пов’язаних із використанням небезпечних речовин (Директива Севезо ІІІ).

Також у рамках зустрічі презентовано український Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів, обговорено його подальшу інтеграцію з Європейським, а також кроки України для реалізації положень Мінаматської конвенції. 

Нагадаємо, від лютого 2023 року, коли такий формат співпраці анонсували Міністр Руслан Стрілець та Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Virginijus Sinkevičius, це вже четвертий діалог між українськими та європейськими фахівцями. 

За цей час було проведено консультації щодо імплементації горизонтального, водного законодавства ЄС, а також щодо управління відходами.