Це не лише узбережжя України, а й Болгарії, Туреччини. Скільки таких загиблих дельфінів дрейфує у морі, достеменно не відомо.
Про це та про те як природоохоронці формують єдиний реєстр збитків довкіллю Міністр Руслан Стрілець розповів для The New York Times.
Основні тези інтерв’ю:
- Формула миру Президента Володимира Зеленського включає восьмий важливий, кроссекторальний пункт «Екологічна безпека». Спільно з міжнародною спільнотою напрацьовуємо дорожню карту з його реалізації. Важливо, світ розуміє, що довкілля не має встановлених людиною кордонів;
- Міндовкілля створило нові методики документування шкоди довкіллю. «Це був новий для Міндовкілля виклик воєнного часу. Ми створили ці методики, адже не можемо втратити жодної інформації про екологічні злочини. Наш досвід роботи в умовах війни – унікальний і корисний для держав на всіх континентах», – сказав Руслан Стрілець.
- Руйнування Каховської греблі стало одним з наймасштабніших ударів по довкіллю України. У Чорне море та дельту Дніпра потрапило близько 15 млрд. м3 прісної води. Це порушило їх екосистеми та призвело до значного розпріснення моря.
- російські кораблі, які загрожують південному узбережжю України в Чорному морі, постійно використовують акустичні сигнали гідролокатора. Це, за словами вчених, може заважати орієнтуванню дельфінів.
- Морські міни, що засмічують прибережні води, створюють нові смертоносні перешкоди. Ракетні пуски у Чорному морі створюють потужний шум – смертельний для дельфінів. Вибухи та витік пального, уламки ракет забруднили Чорноморський біосферний заповідник – один із найстаріших заповідників України.