Боротьба зі зміною клімату є одним з найважливіших глобальних викликів, що стоять сьогодні перед світом. Попри війну Україна залишається активним і важливим гравцем у цьому процесі.

09/12/2023 : 14:07

Про це заявив Міністр Руслан Стрілець в межах заходу високо рівня на полях СОР28 під час виголошення кліматичної позиції країни.

Щороку ми стаємо свідками глобальних катастроф, спричинених зміною клімату. Лише нещодавні приклади. Землетрус у Марокко призвів до трагічних наслідків для понад 300 000 людей. Повінь у Лівії забрала життя понад 2 000 людей.

Усі ці прояви посилюватимуться не лише через відмову певних країн слідувати амбітним кліматичним цілям, а й через російську збройну агресію проти України. рф нівелює усі зусилля держав, які десятиліттями інвестують трильйони доларів задля досягнення глобальної мети Паризької угоди.

“Сьогодні ми як країна, яка зазнала неспровокованої збройної агресії, виводимо екологічний вимір війни у самостійній напрямок, який потребує окремої стратегії подолання. Наша мета – змусити росію заплатити за всі її злочини проти довкілля”, – наголосив Руслан Стрілець.

Міністр відзначив, що кроками до цього є:

  • Формула миру Президента Володимира Зеленського;
  • Довкіллєва декларація, яка базується на принципах Статуту ООН та схвалених світом резолюціях Генеральної Асамблеї ООН;
  • Санкції, які послаблять спроможність росії вести агресивні бойові дії. І вони вже працюють. -10% зростання ВВП Росії, рекордний бюджетний дефіцит, недоступність окремих технологій, зокрема для армії, нестача робочої сили.