Будівництво сміттєперевантажувальної станції на Донеччині

18/12/2021 : 9:12

Будівництво сміттєперевантажувальної станції на Донеччині є прикладом ефективної роботи місцевої влади у запровадженні сучасних підходів управління відходами.

На цьому наголосив в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час робочої поїздки до Донецької області.В.о. Міністра спільно з головою Комітету Верховної ради з питань екологічної політики та природокористування.

Олег Бондаренко оглянули хід будівництва сміттєперевантажувальної станції у м. Бахмут. Тут здійснюватимуть механічне сортування побутових відходів та виокремлюватимуть вторинну сировину – папір, полімери, скло, метал для їх подальшої переробки.

«Такі об’єкти важливі та потрібні. Адже на місцевому рівні частково вирішують проблему із накопиченням відходів на сміттєзвалищах, сприяють повторному використанню вторинних ресурсів та дають нові робочі місця. Однак це лише невеличка «цеглинка» тієї системи управління відходами, яка має бути впроваджена як в регіоні, так і в країні загалом. Інакше наявні проблеми нам не вирішити»,

– відзначив Руслан Стрілець.

За його словами, щоб створити сміттєпереробну інфраструктуру потрібні мільярди інвестицій. І тут без залучення приватних інвесторів не обійтися. Але жодна компанія не вкладатиме кошти у сектор, де діють правила ще 1998 року. Тому Україні вкрай потрібен новий сучасний рамковий закон «Про управління відходами», який дасть старт комплексній реформі.

«З прийняття законопроєкту ми зможемо створити належні умови для залучення інвестицій у розвиток інфраструктури з перероблення відходів в Україні та сформувати національний план управління відходами – мапу з конкретними інвестиційними кейсами для майбутніх інвесторів. Наразі у профільному комітеті Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування триває доопрацювання законопроєкту № 2207-1 д «Про управління відходами». І Міндовкілля активно бере участь у цьому процесі. Сподіваюсь, що вже наступного року Україна все таки розпочне свій шлях побудови сучасної європейської моделі управління відходами», – наголосив в.о. Міністра.

Руслан Стрілець відзначив, що спільно з Донецькою обласною державною адміністрацією на базі Міністерства буде налагоджено регіональний діалог для обміну досвідом з іншими областями щодо розбудови сучасної сміттєпереробної інфраструктури.