CBAM: Україна активно готується до запровадження механізму вуглецевого коригування імпорту

13/02/2024 : 9:07

Вже наступного року в пілотному режимі запустять Національну систему торгівлі викидами, а в 2026 році вона повинна запрацювати повноцінно. Про те, які механізми ефективного запуску СТВ потрібні Україні, як підтримати бізнес та мінімізувати для нього наслідки від введення СВАМ, говорили під час експертної дискусії «Ефективні ринкові механізми та інструменти для кліматичних дій». 

Як на Міжнародному довкіллєвому форумі “United for Nature. Agenda for Ukraine” заявив Міністр  Руслан Стрілець, попри виклики, пов’язані з воєнними діями, Україна продовжує впроваджувати стандарти ЄС та реалізовувати кліматичні проєкти. 2024 рік для України – це однозначно рік початку кліматичного діалогу. Ми рухаємося швидкими темпами і вже розпочали обговорення проєкту Закону України «Про основні засади державної кліматичної політики. 

«І для того, щоб  зменшити наслідки СВАМ на нашу економіку, вже зараз  готуємо дорожню карту впровадження СТВ в Україні, аналізуємо ризики.  Наше завдання –  максимально підготувати бізнес», –  зауважила заступниця Міністра Вікторія Киреєва. 

Під час дискусії порушили такі питання:

  • Перехідний період від запровадження національної системи торгівлі викидами до повного приєднання до СТВ ЄС.
  • Оптимальна ціна на вуглець та її поступове підвищення протягом перехідного періоду.
  • Підтримка бізнесу в процесі підготовки до СТВ та зменшення потенційного негативного впливу СВАМ.
  • Інструменти кліматичного фінансування.
  • Засоби додаткової міжнародної підтримки України.
  • Досвід ЄС у впровадженні механізмів та його адаптація  до українських реалій.

Також на заході була представлена попередня дорожня карта та план дій щодо впровадження національної системи торгівлі викидами.

Захід організований Міндовкіллям за участю експертів Українського кліматичного офісу та проєкту Low Carbon Ukraine. У ньому взяли участь 140 учасників, серед яких були представники Світового банку, бізнесу, громадськості та міжнародні експерти.