Через 19 днів у Баку розпочнеться найбільша кліматична подія року – Конференція ООН зі зміни клімату, відома як COP29

22/10/2024 : 17:28

А ви вже чули про кліматичні саміти COP? Це місце, де країни з усього світу збираються, щоб домовлятися про конкретні кроки для запобігання кліматичній кризі та адаптації до зміни клімату. Як готується Україна до цієї події? Які цілі ставимо перед собою і як будемо брати участь у цьому глобальному діалозі?

Спробуємо відповісти на ці питання та розповісти вам про кліматичний саміт, його історію та кліматичні амбіції України.

Тож розпочинаємо:

Що важливо знати про COP29?
Цього року COP29 відбудеться у Баку з 11 по 22 листопада. Очікується, що у заході візьмуть участь до 100 тисяч представників із 190 країн світу. Очікується ухвалення важливих рішень, які визначатимуть майбутнє кліматичних дій у світі. Це буде місце зустрічі світових лідерів, представників найбільших транснаціональних корпорацій, науковців, експертів та активістів. Кожен день конференції – це насичені двосторонні та багатосторонні зустрічі, презентації інновацій та жваві дискусії на різних рівнях.

Що робитиме Україна на COP29?
Цього року Україна же втретє матиме свій павільйон. Про його стилістику і філософію ми повідомимо згодом. На COP29 ми плануємо демонструвати власні кліматичні досягнення, інформувати світ про екологічні злочини рф, проводити численні тематичні зустрічі і дискусії за участю провідних експертів і політиків.

Чого чекати від COP29?
На минулорічній конференції в Дубаї країни погодилися поступово відмовитися від викопного палива, а також поставили амбітні цілі у сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності. Цього року, у Баку, головна мета – досягти домовленості щодо нової глобальної цілі з кліматичного фінансування на період після 2025 року, яка замінить існуючу ціль у 100 мільярдів доларів щорічно.

Крім того, на COP29 багато уваги буде приділено вуглецевим ринкам. Це пов’язано з реалізацією статті 6 Паризької угоди, яка дозволяє країнам торгувати правами на викиди парникових газів. Вуглецеві ринки створюють нові можливості для скорочення викидів через ринковий підхід і забезпечують нові шляхи досягнення кліматичних цілей.