Через ЕкоСистему українці вже оформили понад 54 800 документів у сфері захисту довкілля

09/11/2023 : 9:49

Найбільше зареєстрували декларацій про відходи – майже 49 960. Ця послуга доступна на #ЕкоСистемі у повністю автоматичному режимі. Вона надається взагалі без участі чиновника – рeopleless.

Серед інших ТОП-5 найпопулярніших послуг на платформі:

  • Видача довідки про величини фонових концентрацій (рeopleless) – 1725;
  • Стратегічна екологічна оцінка документів державного планування – 992;
  • Висновок на транскордонне перевезення відходів, що включені до Зеленого переліку – 802;
  • Державний облік об’єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря (рeopleless) – 586;
  • Договір про надання послуг з проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля (рeopleless) – 424.

“Від травня 2021 року, коли цей проєкт ми лише запускали, ЕкоСистема пройшла значну трансформацію. Сьогодні це єдина національна онлайн платформа у сфері захисту довкілля, яка інтегрована з порталом “Дія”. На ЕкоСистемі кожен може отримати достовірну екологічну інформацію та адміністративні послуги онлайн. В промислову експлуатацію вже введено 10 сервісів для бізнесу та громадян. Ще 10 працюють у тестовому режимі. Над ще 16 наразі працює Міндовкілля, щоб також перевести їх у “цифру”. Наша команда крок за кроком реалізує масштабну ціль – максимально перевести у діджитал всі питання, які можуть виникати у людей щодо сфери захисту українського довкілля”, – розповів Міністр Руслан Стрілець.