Черговий крок до ратифікації Рамкової угоди з ЄБРР стосовно діяльності Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля

10/05/2024 : 19:34

Комітети Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування і зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва підтримали законопроєкт № 0265 про ратифікацію Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля.

«Трагедія Чорнобиля – це вже не тільки квітень – 1986, але і березень – 2022. Якнайшвидша ратифікація угоди дозволить нам розпочати відновлювати Чорнобильську зону після руйнування та пограбування російськими окупантами. Символічно, що цей проєкт Закону, внесений Президентом України Володимир Зеленський саме в день 38-х роковин з дня Чорнобильської катастрофи. Сьогодні маємо вже 18 країн-вкладників: США, Великобританія, Німеччина, Франція, Канада, Норвегія, Саудівська Аравія, Італія тощо. На рахунку вже 14 млн євро внесків. Очікуємо додаткові вкладення Єврокомісії, а також долучення Тайваню та внеску у розмірі 1 млн євро», – зазначив Руслан Стрілець.

За словами Міністра, ці кошти будуть використані на відновлення втраченого обладнання та покращення умов співробітників Чорнобильської атомної станції, які сьогодні працюють вахтовим методом і вимушені перебувати в Зоні відчуження по 10-12 діб.

«Маємо створити якісні умови для людей, щоб вони продовжували виконувати свою місію та захищати не тільки Україну, а і Європу від наслідків Чорнобильської катастрофи. Плануємо придбати протипожежну техніку й запровадити сучасні системи запобігання та протидії пожежам. Вже маємо відповідний досвід систем, які вже сьогодні запроваджені на лісогосподарських підприємствах Житомирської області. Ці заходи дозволять зменшити вірогідність втрат екосистем унаслідок пожеж», – зауважив Руслан Стрілець.

Дякуємо головам ЕкоКомітету Олегу Бондаренку та Комітету зовнішньої політики Олександру Мережку за всебічну підтримку та оперативне опрацювання законопроєкту.