








Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук взяла участь у дискусійній панелі “Реформи вступу до ЄС: погляд “бізнесу”. Під час якої Генеральний директор DG ENEST Герт Ян Купман наголосив на посиленні підтримки декарбонізації української промисловості. За програмою Ukraine Facility в межі Інвестиційної складової (Pillar II) планується фінансування енергоємних підприємств, які підпадають під дію СВАМ, як один з критеріїв. Також Герт Ян Купман наголосив на успіхах України на шляху імплементації європейського законодавства.
«Робота в межах переговорного процесу продовжується, адже чітке й передбачуване законодавство – запорука довготермінових структурних інвестицій», – зазначила Світлана Гринчук.
Міністр наголосила на цьому під час свого виступу в межах панелі. Інвестори, які зайдуть працювати в Україну, працюватимуть фактично за нормами європейського права. Це навантаження на український бізнес І для цього нам потрібна підтримка європейських фондів та партнерів. Для стійкого та сталого зеленого відновлення бізнес потребує трансформаційного довгострокового кліматичного фінансування. Це дозволить запроваджувати інфраструктурні кліматично-дружні технології. Доступ до відповідних фінансових інструментів та фондів ЄС дозволить Україні здійснювати декарбонізацію під час відновлення. Робимо все можливе, щоб “зелене” відновлення та розвиток бізнесу навіть у часи війни йшли пліч-о-пліч.
Також на полях саміту провели зустріч із представниками Business Europe – об’єднання асоціацій європейського бізнесу. Голова асоціації погоджується, що сьогодні питання чіткого й передбачуваного законодавства в Україні є ключовим для інвесторів. Кейс України є надважливим для європейського бізнесу ще й тому, що ЄС проходить процес перегляду своїх екологічних, енергетичних вимог та регуляторної бази.
З Генеральним директором DG TAXUD Томасом Герасимусом Міністр Світлана Гринчук обговорила важливе для українського бізнесу питання CВАМ, технічні аспекти механізму та необхідну допомогу для українського бізнесу. Пан Томас наголосив на необхідності подальшої міжвідомчої координації та наявності даних на рівні підприємств та ланцюгів постачання. Питання впливу СВАМ потребує подальшої оцінки впливу на економічному рівні та оцінки необхідного рівня інвестицій задля досягнення показників компанії в ЄС. Поділився також, що планує візит в Україну на запрошення Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністра юстиції України Ольги Стефанішиної.
З керівником компанії Bayer в Україні Олівером Гірліхсом Світлана Гринчук обговорила можливості для відновлюваної енергетики та використання відходів як джерела енергії. Домовилися продовжити діалог в Україні.
«Дякую міжнародним партнерам, представникам бізнесу та українським колегам-урядовцям за єдність та колосальні зусилля для нашого «зеленого» майбутнього. Дякую організаторам та учасникам EU-Ukraine Business Summit за унікальні можливості для нових партнерств, обміну цінним досвідом та розвитку України», – підсумувала Світлана Гринчук.