Делегація України на COP14 закликає учасників Рамсарської Конвенції рішуче відреагувати на знищення росією довкілля України

08/11/2022 : 14:21

5 – 13 листопада у змішаному форматі у м. Женева (Швейцарія) та м. Ухань (Китай) проходить 14-те засідання Конференції Договірних Сторін Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення (COP14). Серед учасників  – понад 160 країн світу, у тому числі делегація Уряду України. 

Протягом тижня держави-учасниці розглянуть результати імплементації Рамсарської Конвенції у 2019-2022 роках та окреслять пріоритети подальшого удосконалення цього міжнародного-правового інструменту на наступний трирічний період.

У рамках засідання 32 країни світу – Україна, Андорра, Албанія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Гватемала, Японія, Латвія, Литва, Мальта, Молдова, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Республіка Корея, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Велика Британія та США –  у спільній заяві:

  • звернули увагу на негативні наслідки збройної агресії рф для навколишнього природного середовища України, в тому числі в контексті руйнування рф близько 600 тис. га. водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення;
  • засудили підрив росією принципів функціонування Рамсарської Конвенції;
  • закликали рф негайно припинити агресію проти України, в тому числі руйнування відповідних природних об’єктів;
  • наголосили на необхідності здійснення екологічної оцінки шкоди, завданої рф Україні та європейському регіону, й надання ефективної міжнародної допомоги для відновлення заповідних територій.

Нагадаємо,  Рамсарська Конвенція є першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів. Наразі вона охоплює всі аспекти збереження та збалансованого використання водно-болотних екосистем, цінних для збереження біологічного різноманіття та забезпечення існування людини.

З часу проведення попереднього 13-го засідання Конференції у 2018 році до Списку водно-болотних угідь міжнародного значення внесено 11 водно-болотних угідь України. Тож на сьогодні Рамсарський список містить 50 українських водно-болотних угідь міжнародного значення, загальною площею 951,5 тис. гектарів.

https://geneva.mfa.gov.ua/news/spilna-zayava-derzhav-partneriv-storin-ramsarskoi-konvenciyi-shchodo-ekologichnih-naslidkiv-rosijskoyi-agresiyi-proti-ukrayini?fbclid=IwAR3wXLlkf7SOLTaoQ4YXlmwbJEW-nwTjJSKfQUZkoArUBvHDxcusNZw20dU