День Дністра: Україна та Молдова вже 7 років спільно відзначають це свято  

24/05/2024 : 17:24

«Дністер єднає нас» — саме під такою назвою відбулася онлайн-конференція, яка присвячена Міжнародному дню Дністра. Спільно з колегами Міністерства навколишнього середовища Республіки Молдова участь у конференції взяв перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький разом із представники Міндовкілля та Держводагентства. Цей день вже сьомий рік поспіль спільно відзначають Україна та Республіка Молдова. 

“Із кожним роком Україна та Республіка Молдова досягають нових обріїв двостороннього співробітництва та взаємного порозуміння, й не є винятком і сьогоднішня подія. Нами було відновлено роботу Дністровської комісії та 22 – 23 листопада 2023 року у м. Івано-Франківськ проведено 4-те засідання комісії. Водночас вже третій рік поспіль День Дністра відзначається в умовах повномасштабної війни росії проти України”, – зазначив перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький

За словами Олександра Краснолуцького, війна суттєво погіршила ситуацію у водній сфері. Річки страждають від техногенних забруднень, отруєння нафтопродуктами та важкими металами не лише на близькій до лінії фронту території, але й по всій Україні. Не став винятком і басейн Дністра. Втім попри ці виклики, Міжнародний день Дністра залишається важливою платформою для об’єднання зусиль у збереженні цієї унікальної річки.