Про це заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Світлана Гринчук заявила під час Женевського форуму «Назустріч COP27: Регіональний форум ЄЕК ООН щодо кліматичних ініціатив».
«Україні дійсно важко сьогодні говорити про кліматичні ініціативи та декарбонізацію, адже щодня вона піддається бомбардуванням, ракетним атакам та терористичним нападам дронів-камікадзе. Попри це наша держава усі ці 8 років та майже 8 місяців безпрецедентної та жахливої війни, яка була розв’язана росією, продовжує шлях «зеленого» розвитку», – наголосила Світлана Гринчук.
Світлана Гринчук зауважила, що для успіху у боротьбі з кліматичною кризою та досягнення Європейським континентом цілей Паризької угоди важливе стале управління запасами природних ресурсів.
Україна має великий ресурсний потенціал, який відіграє важливе значення при “зеленому” відновленні нашої країни, відбудові заводів та підприємств, створенні нових технологій.
Також заступниця Міністра поінформувала учасників заходу про важливі кліматичні ініціативи України. Серед них:
- Старт реалізації програми з декарбонізації;
- Реалізація Водневої стратегії. «Зелений» водень вважається одним з ключових елементів для переходу до низьковуглецевого розвитку. І тут Україна також має великий потенціал.
- Завершення робіт над планом заходів із реалізації оновленого Національно визначеного внеску України до Паризької угоди та планом заходів зі скорочення викидів метану.
«Чекаємо продовження співпраці по всіх цих напрямках із нашими колегами з ЄЕК ООН та готуємося до їх реалізації», – зауважила Світлана Гринчук.
Учасники зустрічі домовилися продовжити обговорення цих тем у рамках Кліматичного саміту СОР27.