Дерегуляція, цифровізація, контроль – основні напрямки роботи сфери надрокористування в умовах воєнного часу та відновлення економіки країни

29/04/2022 : 11:11

Про це наголосив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час зустрічі з головою Держгеонадр Романом Опімахом.

Міністр подякував голові Держгеонадр, що попри воєнний час, фахівці Служби продовжують якісно виконувати свою роботу. Тож, потрібно і надалі дотримуватися курсу, який декларує Президент України та Уряд. 

«Наразі одне з наших головних завдань, створити вільний доступ до надра забезпечити ефективне та ощадливе надрокористування. Створити комфортні умови для бізнесу у воєнний та післявоєнний період. Це надважливо для обороноздатності та відновлення економіки нашої країни», – зауважив Руслан Стрілець.

За словами Міністра, робота Служби має бути направлена на спрощення доступу до надр та, при цьому, посилення контролю. Посилення контролю має відбуватися не за рахунок адміністративного впливу, а за рахунок більш ефективних механізмів проведення заходів контролю. 

«Я чітко розумію, що під час військового часу, особливо на тих територіях, де відбувалися або відбуваються військові дії, можливі певні зловживання у частині самовільного користування надрами», – акцентував Руслан Стрілець.

Міністр Руслан Стрілець поставив голові Держгеонадр Роману Опімаху низку стратегічних завдань щодо роботи Служби у воєнний час: 

  • Розробити дерегуляційні зміни у профільне законодавство. Це прискорить процедуру надання, продовження дії спецдозволів, автоматизує розрахунок вартості та посилить контроль з боку держави. Усі документи мають бути підготовлені з урахуванням Указів Президента до рішень РНБО.
  • Підготувати пропозиції щодо внесення змін до Кодексу України про надра у частині визначення алгоритму дій при визначенні розміру відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного використання надр та військової агресії рф проти України.
  • Прискорити цифровізацію сфери надрокористування. Створити інтерактивну мапу корисних копалин, що використовують у будівельній індустрії, задля задоволення попиту секторів економіки при відбудові країни. 
  • Створити Електронний кабінет надрокористувача та прискорити його інтеграцію з єдиною екологічною платформою «ЕкоСистема». Це дозволить  оформляти онлайн спеціальні дозволи на користування надрами та отримувати консультації через Єдине вікно надрокористувача.