Роз’яснення представникам громадськості

До уваги представників громадськості!

З метою належного здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (далі – ОВД), а також з урахуванням безпекової ситуації в регіонах України, з 15 червня 2022 року доступ до Реєстру з оцінки впливу на довкілля (далі – Реєстр) частково відновлено.

Щодо користування Реєстром:

Інтерфейс Реєстру містить обмежену інформацію щодо планованої діяльності.

Реєстраційна справа з ОВД включає таку інформацію:

  • назву справи;
  • опис планованої діяльності  без уточнення її технічних характеристик;
  • категорію до якої віднесено справу;
  • орган, що здійснює процедуру ОВД (уповноважений орган);
  • інформацію про хід процедури ОВД, зокрема, строки внесення документації до Реєстру.

Для визначення адміністративно-територіальної одиниці (область), де планується діяльність, у вкладці «Пошук по реєстру» Ви можете обрати необхідну Вам назву з випадаючого списку та натиснути кнопку «знайти». Таким чином, відсортуєте усі справи з ОВД у регіоні, який вас цікавить.

Щодо громадського обговорення:

Як ми повідомляли раніше, з метою забезпечення своєчасного, достатнього та ефективного інформування громадськості, міністерством продовжено строки громадського обговорення по тих справах з ОВД, що були розпочаті після обмеження доступу до Реєстру для зовнішнього використання.

Громадське обговорення на стадії оприлюднення повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, по тих справах, які були розпочаті після обмеження доступу до Реєстру для зовнішнього використання, розпочалось з моменту часткового відновлення доступу до Реєстру та триватиме згідно вимог ч.7 ст.5 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Окремо зазначаємо, що доступ до документації з ОВД, по процедурам, громадське обговорення планованої діяльності яких було завершено до 22.03.2022 року включно, надаватися не буде.

Для зручності ідентифікації справ, по яким продовжено строки громадського обговорення, міністерством підготовлено списки таких процедур, за назвами:

Перелік оприлюднених повідомлень з оцінки впливу на довкілля, що розглядаються в УЦО

Перелік реєстраційних справ з оцінки впливу на довкілля на розгляді УЦО

Про доступ до документації з ОВД:

Документація, що вноситься суб’єктом господарювання до Реєстру, може надаватися особі для ознайомлення в кожному окремому випадку на підставі відповідного звернення. Ідентифікація осіб здійснюється після отримання звернення за шаблоном, що додається. Після здійснення ідентифікації, буде запропоновано способи ознайомлення із документацією з ОВД.

Роз’яснення представникам громадськості щодо здійснення ОВД у період воєнного стану

Зразок звернення

Згода на обробку персональних даних