До уваги представників екологічної громадськості!

20/04/2023 : 17:56

У соціальних мережах активно обговорюється законопроєкт № 9136 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення управління об’єктами природно-заповідного фонду України». 

Інформуємо, що суб’єктами цієї законодавчої ініціативи є народні депутати України.   

Звертаємо увагу, що громадські обговорення передбачені постановою Уряду від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики»  та проводяться розробниками законопроєкту. 

У випадку із законопроектом № 9136 громадськість має можливість звернутися з пропозиціями  та зауваженнями безпосередньо до Верховної Ради України або народних депутатів, які розробили та внесли на розгляд законопроект. 

Усі зауваження і пропозиції до депутатських законопроектів можуть бути внесені відповідно до Регламенту Верховної Ради України між першим і другим читаннями.

Принагідно інформуємо, що проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо  підвищення ефективності управління природоохоронними   територіями та об’єктами природно-заповідного фонду», розроблений Міндовкілля  з урахуванням пропозицій науковців, фахівців, провідних екологів,  декілька разів проходив публічне обговорення https://mepr.gov.ua/povidomlennya-pro-oprylyudnennya-proyektu-zakonu-ukrayiny-pro-vnesennya-zmin-do-deyakyh-zakonodavchyh-aktiv-ukrayiny-shhodo-pidvyshhennya-efektyvnosti-upravlinnya-pryrodoohoronnymy-terytoriyamy-ta-ob/.

Наразі Міндовкілля опрацьовує додаткові пропозиції до законопроєкту від громадських активістів та заінтересованих центральних органів виконавчої влади. Після цього доопрацьований проект закону буде поданий на розгляд Уряду.

Наразі, при міністерстві функціонує Робоча група  з питань реформування природно-заповідного фонду, основним завданням якої є напрацювання якісно нових законодавчих змін для запровадження нових підходів в управлінні установами природно-заповідного фонду.

Міндовкілля відкрите до діалогу  та запрошує до співпраці у впровадженні реформи природно-заповідного фонду.