До Європейського дня стійких міст у Стокгольмі відзначили лідерів з впровадження кліматичних та сталих ініціатив в Україні

11/12/2024 : 9:21

У рамках заходу Європейська комісія та шведська стратегічна інноваційна програма Viable Cities відзначили зусилля з інтеграції екологічних і кліматичних аспектів у зелену відбудову міст України. Зокрема, за лідерство у сприянні кліматичному переходу відзнаку отримали заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ольга Юхимчук, співголова Групи високого рівня з питань екологічних наслідків війни в Україні Маргот Вальстрьом та проректор Міжнародного науково-технічного університету Станіслав Кухтик.

До Європейського дня стійких міст вже четвертий рік поспіль шведські міста та державні установи збираються, щоб обговорити прогрес зі створення кліматично нейтральних міст до 2030 року, а також підписати оновлений та більш амбітний Klimatkontrakt 2030. Ця ініціатива реалізується проєктом Viable Cities та 23 шведськими містами. Громади докладають зусиль для скорочення викидів парникових газів, економії енергії, створення доступної мобільності, залучення громадян, впровадження нових способів управління. 

Наразі Viable Cities працює над створенням аналогічної програми і в Україні. 

“Ми вдячні Європейському Союзу, Швеції та Viable Cities за підтримку України та допомогу в інтеграції кліматичних пріоритетів у нашу відбудову. Особлива подяка Маргот Вальстрьом за роботу в рамках Групи високого рівня з питань екологічних наслідків війни в Україні. Результатом цієї роботи став стратегічно важливий для України документ – Compact for Ukraine, який є настільною книгою нашого «зеленого» відновлення”, – зазначила Ольга Юхимчук.  

Заступник Міністр наголосила, що попри всі виклики, українські міста демонструють стійкість. Варто відзначити лише 12 українських міст, які є учасниками ініціативи SUN4Ukraine. Це Чернігів, Чернівці, Дніпро, Калуш, Харків, Конотоп, Київ, Миколаїв, Нововолинськ, Первомайськ, Вінниця та Звягель. Тут громади вже прокладають шлях до кліматично нейтрального та стійкого майбутнього.

“У цьому процесі нас надихає досвід Швеції та робота Viable Cities. Завдяки проєкту UniCities, який фінансується ЄС, ми створюємо подібні структури в Україні, щоб університети могли відігравати ключову роль у стійкій трансформації наших міст”, – зазначила Ольга Юхимчук.