Друга частина Загальнонаціонального полілогу “Місце природи в адаптації до зміни клімату”

03/02/2022 : 16:44

27 січня 2022 року вдруге пройшов Загальнонаціональний полілог “Місце природи в адаптації України до зміни клімату” , що реалізується в рамках проєкту INSURE WWF: “Запровадження природоорієнтованих рішень у Порядок денний реформ в Україні” (INSURE: movIng Nature baSed climate solutions into Ukraine’s Reform agEnda)

Вдруге зустріч відбувалася у офф-лайн форматі і зібрала близько 50 учасників з різних регіонів України. Завдяки активній участі кожного вдалося сформувати спільну візію розвитку України з урахуванням необхідності адаптації до зміни клімату та розробити кроки для розвитку збалансованого водного, лісового та агро- секторів; результати дискусії оперативно відображалися на дошці професійними художницями, у фіналі було створено загальний малюнок із зображенням та описом України у майбутньому. Наступним кроком буде практичне втілення візії та напрацьованих ідей під час секторальних семінарів та в тематичних робочих групах, про дати проведення яких буде повідомлено найближчим часом.

Попередньо організаторами було також оприлюднено результати першого полілогу, що відбувся у онлайн-форматі 1-2 грудня 2021 року, участь в якому взяли близько 140 осіб. Результати дводенних напрацювань учасників зібрано у інформаційний документ “Кліматичні виклики та шляхи адаптації крізь призму водного, лісового та сільського господарств (результати онлайн-зустрічі)”. Аналіз результатів напрацювань робочих груп виявив спільність проблем і рішень в лісовому, водному та агросекторі. Наприклад, тема нестачі води була однією з наскрізних для усіх галузей і необхідність збереження водно-болотних угідь була підкреслена у всіх трьох групах. Також спільною є проблема збереження біорізноманіття, як одного з ключових факторів у адаптації до теперішніх і майбутніх кліматичних змін. Всі групи зазначили необхідність удосконалення законодавства, запровадження соціо-економічних стимулів, важливість переходу до збалансованих практик ресурсокористування, які б враховували місцевий, регіональний та національний контекст, а також взаємозв’язок лісового, водного та агросекторів.

В додатку презентації спікерів та напрацювання робочих груп.

1.Візія Майбутнього

2.Дослідження

3.Загальнонаціональний полілог

4.Національна Політика

5.Результати напрацювань

6.Візія України

7.WWF-9839

8.WWF-2274