Два місяці рейдів на території Зони відчуження: виявлені численні порушення природоохоронного законодавства

16/04/2024 : 18:41

За два місяці роботи Міжвідомчої робочої групи з питань захисту природно-заповідного фонду зони відчуження при Державному агентстві з управління зоною відчуження здійснено вже понад 30 рейдових перевірок порушення природоохоронного законодавства у Чорнобильській зоні. Важливо, що вдалося напрацювати механізм роботи з правоохоронними органами та військовими. 

Серед основних результатів:

– посилено контроль щодо в’їзду та виїзду та територію Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника; 

– виявлено порушень з орієнтованими збитками на суму понад 72 млн. грн. Відповідні матеріали передані до правоохоронних органів; 

– правоохоронними органами оголошено підозри злочинному угрупуванню, яке організувало незаконну виробку дубів; 

– триває робота з оснащення технічними засобами периметра заповідника, ремонту КПП та відновлення паркану Зони відчуження;

– тривають консультації щодо проведення перевірок за допомогою безпілотних літальних апаратів.

Раніше ми інформували про те, що за фактом розслідування незаконної рубки дубів на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора п’ятьом учасникам організованої групи повідомлено про підозру за фактом незаконної порубки дерев на території заповідника, перевезення та збуту незаконно зрубаних дерев.

Нагадаємо, за дорученням Міністра Руслана Стрільця була створена Міжвідомча робоча група. Її завдання – здійснити комплексну перевірку можливих незаконних дій на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, а саме полювання, рубок, розорювання земель для сільськогосподарських потреб, вилову риби та інших правопорушень у сфері захисту довкілля.