Екологічна складова відновлення України: Міндовкілля окреслило шляхи досягнення Цілей сталого розвитку

23/12/2024 : 14:08

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України взяло участь у дводенному заході, організованому Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні спільно із Секретаріатом Кабінету Міністрів, на тему: “Виклики та шляхи реалізації оновлених Цілей сталого розвитку в Україні до 2030 року”. Учасники обговорили механізми досягнення ЦСР та ключові виклики, що стоять перед Україною на цьому шляху.

“Для досягнення 6 цілей ми повинні змінити своє ставлення до природи, водних ресурсів та наших ґрунтів. Має змінитися філософія споживання. Екологічна складова відновлення країни є не менш важливою, ніж економічна. Для відновлення екосистем потрібно багато часу та фінансових ресурсів. Лише синергія та спільні зусилля держави, бізнесу, громад та кожної окремої людини допоможуть досягти цілей сталого розвитку”, – зазначив під час  виступу начальник Управління стратегічного планування та відновлення Юрій Бутенко. 

Нагадаємо, Цілі сталого розвитку (ЦСР) — це глобальні цілі, визначені Організацією Об’єднаних Націй (ООН) для забезпечення сталого розвитку у світі до 2030 року. Вони спрямовані на вирішення ключових світових викликів, зокрема подолання бідності, забезпечення якісної освіти, боротьбу зі зміною клімату, захист довкілля та підтримку сталого економічного зростання.

В Україні ЦСР адаптовані до національних умов та стратегій розвитку. Серед ключових напрямів, за які відповідає Міндовкілля, є:

  • Забезпечення доступу до якісної питної води;
  • Відповідальне споживання та виробництво;
  • Пом’якшення наслідків зміни клімату;
  • Охорона морських ресурсів;
  • Відновлення та захист екосистем суші.

Ці напрями закріплені згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2024 р. № 1190. Їх досягнення можливе лише за умови тісної співпраці держави, бізнесу, громад та міжнародних партнерів для створення стійкої та безпечної України.