Руслан Стрілець: «Екологія» залишається самостійною спеціальністю в освітньому процесі України

29/09/2023 : 15:29

Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець написав на своїй сторінці у «Фейсбук».

«Після продуктивних обговорень з моїм колегою Оксеном Лісовим ми дійшли згоди, що євроінтеграційний шлях, яким ми рухаємось, потребуватиме ще більшої уваги до питань збереження та захисту довкілля», – зазначив Руслан Стрілець.

За словами Руслана Стрільця, повоєнне «зелене» відновлення, екологічний менеджмент промислових підприємств та закладення розуміння принципів сталого розвитку точно потребуватиме фахівців. Професіоналів! Вони не з’являться, навчаючись за програмами з біології, або географії. Кожна ланка, від інженера-еколога, викладача до співробітника міністерства має бути невід’ємною частиною освітньої архітектури, без якої неможливий розвиток України за сучасними європейськими стандартами. Тільки так ми подаруємо нашим нащадкам безпечне довкілля без радянської спадщини. Саме заради цього наші Збройні сили сьогодні роблять неможливе реальністю!

За даними Міністерства освіти і науки, у 2023 році до українських ВНЗ надійшло 3740 заяв про вступ на навчання за спеціальністю «Екологія» за освітнім ступенем бакалавра. 935 вступників отримали рекомендації для вступу на бюджетну форму.

Тож без «екології» неможливий захист та збереження довкілля. Ми самі обираємо свій шлях та будуємо наше майбутнє!

Вітаємо сьогодні українських вчителів з прийдешнім професійним святом!

Вас ніколи не замінять гаджети. Вас не замінить Гугл. Ваша професія була, є, і буде. Бажаємо натхнення в новому навчальному році та навчального процесу без повітряних тривог.