Експерти та громадськість обговорили відступи від правил оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки

17/05/2024 : 10:58

Під головуванням заступниці Міністра Олени Крамаренко відбулося широке обговорення проєкту Концептуальної записки, що визначає сферу відступів від правил оцінки впливу на довкілля (ОВД) та стратегічної екологічної оцінки (СЕО). Понад 90 учасників, враховуючи представників громадськості та влади, обговорили пропозиції з урахуванням потреб воєнного стану та екологічної безпеки.

«Відступи від правил ОВД та СЕО є вимушеними кроками з огляду на правовий режим воєнного стану, та на ті виклики, з якими ми стикаємося через руйнування, які завдає агресор», – зазначила заступниця Міністра Олена Крамаренко.

Найпалкіші дискусії відбулись щодо реалізації експериментального проєкту «Будівництво Каховського гідровузла на р. Дніпро. Відбудова після руйнування Каховської ГЕС та забезпечення сталої роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови» та розміщення Національного військового меморіального кладовища. Учасники дискусії зауважили, що кожен проєкт потребує ґрунтовних наукових досліджень з аналізом усіх екологічних наслідків і загроз, а також максимального врахування інтересів територіальних громад.

Наразі проєкт Концептуальної записки повною мірою констатує поточну ситуацію із відступами від правил ОВД та СЕО, зумовлених змінами законодавства, внесеними протягом періоду дії воєнного стану – зазначили учасники дискусії. 

Нагадаємо, обговорення проєкту Концептуальної записки триватиме до 30 травня 2024 року. Чекаємо ваші пропозиції на поштову адресу Міндовкілля: вул. Митрополита Василя Липківського, 35; м. Київ, та електронні адреси: [email protected] та [email protected]

Після врахування усіх пропозицій, остаточний варіант проєкту Концептуальної записки ми опублікуємо на нашому вебсайті Міндовкілля.

Протокол заходу додається для ознайомлення.