Фахівці Державної екологічної інспекції, Держводагентства та мобільних лабораторій продовжують досліджувати воду за 10-15 хімічними та фізико-хімічними базовими показниками

18/06/2023 : 18:25

Фахівці Державної екологічної інспекції, Держводагентства та мобільних лабораторій продовжують досліджувати воду за 10-15 хімічними та фізико-хімічними базовими показниками: хлориди, мінералізація, кольоровість, жорсткість, лужність; нафтопродукти, розчинений кисень тощо. Усе це дає розуміння процесів, що відбуваються у воді.

За результатами відібраних 16 – 17 червня проб:

  • У річці Дніпро в межах міста Запоріжжя спостерігається підвищений вміст розчиненого кисню та перевищення гранично допустимої концентрації по завислих речовинах в 1,44 раза, залізу в 1,9 раза. Вміст нафтопродуктів не виявлений.
  • У р. Інгулець поблизу села Дар’ївка, Херсонщина, – перевищення гранично допустимої концентрації по завислих речовинах в 1,28 раза, залізу у 2 рази. Зниження вмісту розчиненого кисню.
  • У р. Інгулець поблизу села Тамарине, Миколаївщина, зафіксовані перевищення нітритів в 1,3 раза та хлоридів в 1,6 раза, поступове зростання вмісту фосфатів. Підвищення концентрації хлоридів на основі багаторічних досліджень свідчить про повернення р. Інгулець до звичного стану. 
  • У Дніпро-Бузькому та Бузькому лиманах перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у воді не встановлено.
  • У Чорному морі продовжують фіксувати тимчасове зниження солоності води.

У деяких пробах, відібраних у р. Дніпро в районі Антонівського залізничного мосту встановлено перевищення органічних речовин за показником біологічне споживання кисню у 2,13 раза та  р. Інгулець поблизу села Дар’ївка у 2,4 раза.

Нагадаємо, що проби вод р. Південний Буг, р. Інгулець та донних відкладів Каховського водосховища направлені до Івано-Франківської лабораторії моніторингу вод Західного регіону для проведення досліджень на вміст важких металів, пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук. Результати очікуються найближчим часом.