У Чорногорії триває тижневий семінар, де фахівці Міндовкілля дізнаються про ключові елементи торгівлі викидами, ознайомляться з практичними прикладами та досвідом створення системи торгівлі викидами, як інструменту кліматичної політики.
Учасники семінару вивчатимуть досвід Світового банку, ICAP та JVI, а також європейських політиків та експертів з питань СТВ у сфері функціонування СТВ.
Система торгівлі квотами на викиди парникових газів є абсолютно новим інструментом для України. Вона не має аналогів в інших сферах державного управління, тому вимагає значних системних перетворень та створення відповідної законодавчої бази, інституційної структури та необхідних організаційних та технічних передумов.
Сьогодні ми продовжуємо напрацьовувати пакет законодавства, який дозволить нам імплементувати європейську модель такої системи. До того ж з 1 січня 2022 року в Україні функціонує система моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів відповідно до європейських стандартів.
Наразі в Єдиному реєстрі з моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів зареєстровано 482 установки. Перші достовірні та верифіковані дані про фактичні викиди парникових газів на рівні установок можна буде отримати протягом 3-х місяців після скасування воєнного стану в Україні.
Без системи моніторингу, звітності та верифікації неможливо створити систему торгівлі квотами на викиди парникових газів та забезпечити повноту, точність, надійність та прозорість результатів оцінки викидів парникових газів від установки.
Ми переконані, що принцип «тонна викидів CO2 повинна дорівнювати тонні викидів CO2 у щорічній звітності» є основоположним для функціонування системи МЗВ та СТВ.