ФАО готова допомогти Україні у проєктах з повоєнного відновлення довкілля

11/08/2022 : 17:47

Про це йшлося на зустрічі першого заступника Міністра Руслана Гречаника та радниці Міністра Тетяни Тимочко з керівником регіональної програми – заступником керівника регіонального офісу ФАО для Європи та Центральної Азії Раймундом Йеле. 

Вони обговорили: 

  • Проєкти, які наразі діють в Україні;
  • Можливості реалізації спільних ініціатив із захисту довкілля.

Вже 19 років ФАО допомагає Україні у різних проєктах. В основному, це підтримка сільського господарства та тваринництва. Але ж екологічна складова присутня практично у всіх сферах економіки країни. Тож для Міндовкілля важливо, аби ФАО посилили довкіллєві  напрямки у своїх проєктах.

Під час зустрічі Руслан Гречаникрозповів Раймунду Йеле про виклики, які постали перед лісовим господарством України внаслідок воєнних дій. 

“Через російську агресію Україна стикнулася з безпрецедентними викликами у сфері розвитку лісового господарства. Тому, коли йдеться про підтримку лісової сфери, нас насамперед цікавить практична допомога відновлення лісів на звільнених територіях. Для цього у національному плані відновлення заплановане будівництво лісонасіннєвих центрів. Але ж усе це знову потребує додаткових коштів”, – розповів Руслан Гречаник.

Перший заступник Міністра наголосив, що Міндовкіллю дуже важлива підтримка ФАО у відновленні лісового господарства, проведенні інвентаризації самосійних лісів та ревіталізації деградованих ландшафтів.

Серед іншого йшлося про важливість долучення Міндовкілля до Асоціації лісівників Європи «Ліси Європи». 30 серпня 2022 року у Бонні відбудеться голосування за підтримку лісового господарства України лісовими адміністраціями країн Європи.

Раймунд Йеле зазначив, що ФАО посилює можливості, аби допомагати Україні у такий складний час. 

“Ми хочемо продовжити працювати в Україні. І Міндовкілля для нас є одним з ключових партнерів”, – зауважив пан Раймунд Йеле.

Також вони обговорили проблему поводження з пластиком, який накопичується на території України внаслідок використання аграріями спеціальних рукавів для тимчасового зберігання зерна. Запланували детальніше обговорити шляхи вирішення цієї проблеми. Зокрема, й потребу будівництва спеціального підприємства з переробки такого пластику.

Радник Міністра Тетяна Тимочко звернула увагу на те, що в Україні є багато природних степових ділянок, які сильно постраждали від війни та потребують ревіталізації. 

Раймунд Йеле пообіцяв, що ФАО розгляне можливості підтримки довкіллєвих проєктів повоєнного відновлення України.