Формуємо єдиний цифровий простір для інвесторів та забезпечення розвитку сталого надрокористування

20/05/2023 : 9:58

Кабінет Міністрів України затвердив порядок функціонування єдиної державної електронної геоінформаційної системи користування надрами. Впровадження такої системи – це важлива складова великої реформи галузі та ще один крок до її повної діджиталізації.

Система надаватиме доступ до 17 баз даних та реєстрів. Серед них – державний фонд надр України, державні реєстри спецдозволів, нафтових, газових і артезіанських свердловин, державний водний кадастр, державний геологічний вебпортал.

«Принцип «всі ресурси та інформація у швидкому доступі на одній платформі» дозволить бізнесу проводити власні вишукування, обирати об’єкти та приймати інвестиційні рішення, не виходячи з офісу. А громадськість матиме відкритий доступ до довкіллєвих даних», – зазначив Міністр Руслан Стрілець.

За словами Міністра, це важливо, адже залучення інвестицій та розвиток сталого надрокористування, де збережений баланс із захистом довкілля, є одним з пріоритетів політики Уряду та Президента. Від цього залежить наша економіка сьогодні та повоєнна відбудова України вже завтра.

«Україна визначила для себе шлях спільної роботи з ЄС для досягнення незалежності від російських ресурсів і посилення ресурсної безпеки. Ми разом з Державною службою геології та надр України прагнемо стати повноцінним учасником європейської Стратегії розвитку сфери критичної сировини до 2030 року та докладаємо для цього максимум зусиль. І кожне рішення у галузі наближає нашу країну до цих цілей», – наголосив Руслан Стрілець.