«Хай небо буде мирним, а Україна чистою!»: команда Міндовкілля долучилась до Всесвітнього дня прибирання

18/09/2023 : 12:28

16 вересня 2023 року в Україні відбулась найбільша соціальна екологічна подія – Всесвітній день прибирання. Десятки тисяч громадян у 24 регіонах разом з 70 мільйонами учасників у 191 країні світу вийшли на толоки у своїх подвір’ях, парках чи зелених зонах. 

До Всесвітнього дня прибирання у столиці долучився 2741 учасник, було зібрано та вивезено 3002 м/куб сміття, комунальні підприємства задіяли 96 одиниць техніки, а також було висаджено 67 зелених насаджень. 

Перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький, заступники Міністра Вікторія Киреєва та Сергій Власенко разом з фахівцями Міндовкілля, Всеукраїнським молодіжним рухом Let’s do it, Ukraine та небайдужими громадянами 16 вересня прибрали локацію біля ВДНГ у столиці.  

До акції, навіть, приєднувалися українці за кордоном, зокрема, три локації у Німеччині, а також Естонії, ОАЕ, Українці в Італії та інших країнах. Таким чином українці подякували приймаючим містам та мали змогу зустрітися зі своїми співвітчизниками. 

“Дуже радує, що попри таку складну ситуацію в країні для українців усе ж залишається важливим питання чистоти довкілля. Про це свідчить той факт, що з роками кількість людей, які долучаються до Всесвітнього дня прибирання лише збільшується. Але важливо, що такі заходи не суто про прибирання, це більше про формування в українців екосвідомості та екозвичок. Адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять”, – зазначив перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький. 

Станом на 17 вересня під час традиційних толок учасники очистили 4172 локації у 24 областях України. У Києві силами волонтерів за підтримки КМДА очистили 60 локацій. До Всесвітнього дня прибирання у столиці долучився 2741 учасник, було зібрано та вивезено 3002 м/куб сміття, комунальні підприємства залучили 96 одиниць техніки, а також було висаджено 67 зелених насаджень. 

“Сьогодні захист довкілля – на часі, як ніколи! Наша країна щодня потерпає від збитків довкіллю, наше довкілля зруйноване. Потрібно разом балансувати екосистему, тому що це все впливає на наше життя, здоров’я, їжу, воду, повітря тощо. Саме проведення Всесвітнього дня прибирання в Україні показує всьому світові, що українці готові боротися за свою землю, за своє довкілля і ми всі прагнемо жити у чистоті та добробуті. Екологічно відповідально до Перемоги!”зазначила координаторка Всесвітнього дня прибирання в Україні Юлія Мархель. 

Всесвітній день прибирання в Україні за 5 років об’єднав 1 082 501 людину, учасники прибрали Україну від 4647 тонн сміття та 456,5 тонн знайденого відправили на вторинну переробку.