​​Історія порятунку бурого ведмедя Балу з Хмельниччини завершилася: його поселили у реабілітаційному центрі нацпарку «Синевир»

27/11/2023 : 21:23

Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації тварин нацпарку «Синевир».

Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця умови утримання тварини у парку імені М. Чекмана у Хмельницькому були перевірені на дотримання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та виявлені порушення.

У подальшому Хмельницька міська рада дозволила передати Балу до Центру національного природного парку «Синевир». І от Балу прибув до Центру, де він поповнив дружню ведмежу родину.

Новому гостю у Центрі реабілітації парку забезпечені максимальні умови для його фізичного і психологічного відновлення. Фахівці піклуватимуться про ведмедя та навчатимуть навичок, які потрібні йому для виживання у дикій природі.

Усього в Україні проживає близько 330 особин ведмедя бурого. Це найбільший зникаючий вид хижака в Україні. Раніше проживав у лісовій і частково степовій зоні. Зараз лише у Карпатах. Нагадаємо, що у 2021 році наказом Міндовкілля затверджений План дій щодо збереження ведмедя бурого.