Італія допоможе Україні обрахувати збитки довкіллю від російської агресії

21/06/2022 : 17:30

У цьому Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця запевнив Міністр з питань екологічного переходу Італії Роберто Чінголані. 

Під час онлайн зустрічі вони обговорили – фіксування екологічних злочинів росії в Україні, методики їх обрахунку та досвід Італії у виробленні моніторингового обладнання. 

«Для нас важливо фіксувати шкоду довкіллю України від дій російських військ, адже надалі плануємо стягнути за це репарації з росії. Я впевнений, що італійські фахівці могли б допомогти Україні знаннями та досвідом», – зазначив Руслан Стрілець.

Роберто Чінголані висловив підтримку Україні у протидії російській агресії.

«Італія виступає проти російського вторгнення на територію України і тих злочинів, які чинять російські війська. Попри те, що екологічна шкода наразі і не пріоритетне питання, однак прийде час, коли Україна зможе пред’явити росії рахунок за шкоду для довкілля. Італія готова підтримати Україну у підготовці такого документа про екологічну шкоду, який знадобиться при отриманні репарацій від росії», – Роберто Чінголані.

Міністри домовилися синхронізувати свої зусилля у документуванні злочинів росії проти українського довкілля та створити відповідну українсько-італійську робочу групу з аналізу шкоди для довкілля від російських військ. 

Також Міністри домовилися про обмін технологіями у сфері моніторингу довкілля.