Австрія, Румунія, Литва, Молдова, США, Японія – далеко не вичерпний перелік країн-партнерів, з якими обговорили питання екологічної безпеки на полях Кліматичної конференції ООН. Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбук Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
Міністр обговорила з партнерами вплив війни на довкілля, “зелене” відновлення України, євроінтеграцію, транскордонні проєкти та реформи.
Під час робочої зустрічі з Федеральною Міністеркою з питань клімату Австрійської Республіки Леонорою Гевесслер актуалізували напрацювання у межах меморандуму про взаєморозуміння між міністерствами країн, а також про перспективи розвитку екологічного контролю в Україні.
З Міністром екології Румунії Мірчою Фекетом обговорили наші євроінтеграційні зобов’язання за Конвенцією Еспо, а також заходи для досягнення доброго стану вод спільної водної артерії – Дунаю.
З Міністром навколишнього середовища Литви Сімонасом Гентвіласом обмінялися думками щодо євроінтеграції та досвіду наших країн у цьому процесі. Торкнулися реформування лісової галузі та природно-заповідного фонду.
Також спільно з міністрами та іншими представниками країн-учасниць Світлана Гринчук взяла участь у засіданні “парасолькової” групи щодо координації порядку денного СОР29. До її складу входять США, Канада, Великобританія, Норвегія, Японія, Ісландія, Нова Зеландія, Австралія. На полях засідання Міністр провела короткі зустрічі, зокрема з Міністром довкілля Нової Зеландії Ніком Смітом та Міністром навколишнього середовища Японії Кейічіро Асао.
Вдячні всім друзям нашої держави, які зацікавлені у спільних проєктах та продовжують підтримувати Україну.