Кліматична стратегія України: базуватиметься на провідних технологіях і враховуватиме національні інтереси

06/02/2024 : 11:08

Запрошуємо до обговорення проєкту Стратегії формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2035 року. 

Документ визначає основні стратегічні цілі системного підходу до проблеми зміни клімату та забезпечує формування цілісної і послідовної державної політики низьковуглецевого розвитку. Стратегія базується на провідних світових технологіях і практиках, а також враховує національні особливості та потреби. Також таким чином Україна виконує свої зобов’язання у сфері європейської інтеграції і адаптовує чинне законодавство до законодавства ЄC. 

Документ допоможе створити організаційні та правові засади формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату, в тому числі під час повоєнної відбудови України. 

«Стратегія – один з основних елементів у формуванні цілісної і послідовної державної політики у сфері зміни клімату. Її положення спрямовані на забезпечення ефективного переходу до низьковуглецевого розвитку, при цьому гарантується економічна, енергетична та екологічна безпека країни», – говорить заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України  Вікторія Киреєва.

Реалізовуватися Стратегія буде в чотири етапи: перший триватиме протягом 2024–2026 років, другий – 2027–2029 роки, третій – 2030–2032 роки, четвертий – 2033–2035 роки. 

Оцінка досягнення цілей документа здійснюватиметься за результатами виконання трирічних операційних планів і на їх основі формуватимуться пропозиції з подальшої реалізації державної політики у сфері зміни клімату.

Ознайомитися з проєктом можна за посиланням: https://bit.ly/3UvylK9