Команда Міндовкілля обговорила зі стейкхолдерами розвиток України в сфері зміни клімату

26/01/2024 : 10:05

За словами заступниці Міністра Вікторії Киреєвої в цьому році ми маємо ухвалити проєкт Закону України “Про основні засади державної кліматичної політики”, проєкт Стратегії формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2035 року та операційний план до неї. 

Таким чином ми вибудуємо кліматичну дорожню карту, яка також враховуватиме принципи зеленої післявоєнної відбудови України. Окрім того ми матимемо підґрунтя амбітної довгострокової стратегії низьковуглецевого розвитку, роботу над якою розпочали ще до повномасштабного вторгнення росії. Все це є засадами для повноцінного членства в ЄС.  Наразі ці документи на завершальному етапі. 

“Нам важливо врахувати зауваження і пропозиції усіх стейкхолдерів до початку офіційної процедури обговорення проєкту закону, стратегії та операційного плану до неї, яка відбудеться орієнтовно за тиждень. Така зацікавленість та спільна робота виявилися зручною для всіх сторін. Наразі ми отримали дуже слушні зауваження.  Продовжуємо працювати”, – зазначила Вікторія Киреєва. 

Нагадаємо, Міндовкілля розробило проєкт рамкового кліматичного закону спільно з проєктами: Потенціал для кліматичних дій (C4CA)» (Український кліматичний офіс), GIZ; EU4Climate ПРООН;  Командою підтримки реформ при Міністерстві захисту довкілля та природних  ресурсів України; Бюджетною установою «Національний центр обліку викидів парникових газів».