Країни басейну Дунаю схвалили проект резолюції про засудження дій росії

28/08/2023 : 20:02

Агресія рф та атаки на українські порти Рені й Ізмаїл створюють серйозні екологічні ризики для басейну річки Дунай. Така ситуація потребує розробки заходів із попередження забруднення вод Дунаю у разі подальших атак росії.

Про це йшлося на нараді Секретаріату Міжнародної комісії з захисту річки Дунай за участі делегацій 14 країн – Німеччини, Чехії, Австрії, Словаччини, Угорщини, Словенії, Хорватії, Сербії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Румунії, Молдови, України, а також представників Європейської Комісії.

«Атаки росії на Дунайські порти створюють додаткові небезпеки для екосистеми дельти Дунаю і самого Чорного моря. Тому ми за дорученням Міністра Руслана Стрільця, плануємо провести моделювання розвитку цих наслідків з метою недопущення погіршення стану вод»,наголосив голова української делегації, перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Сторони обговорили, як спільно посилити моніторинг Дунайських вод у разі повторних атак:

  • за допомогою супутникових знімків, даних моніторингу та моделей для розуміння поширення забруднення нафтопродуктами чи іншими хімічними сполуками по Дунаю;
  • Україна бере активну участь в системі аварійного оповіщення в басейні Дунаю. Це дає можливість іншим країнам майже миттєво отримувати оповіщення про загрози;
  • у рамках роботи Комісії спільно з Україною та Румунією буде розроблено План надзвичайних дій з ліквідації забруднення вод в дельті Дунаю, яка є світовою природоохоронною спадщиною.

Голови Делегацій також обговорили та схвалили проект декларації, яка засуджує російську агресію проти українських портів та наголошує на важливості захисту довкілля Дунаю.