Країни-учасниці ОБСЄ мають сприяти якнайшвидшому завершенню війни в Україні і притягненню агресора до відповідальності

23/05/2022 : 15:32

На цьому наголосив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час другого підготовчого засідання у рамках 30-го Економіко-довкільного форуму ОБСЄ.

«Сьогодні 89-ий день широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну. Розв’язана рф війна плюндрує основоположні ідеї Гельсінської декларації – документа, який 47 років тому дав світу надію на мир і процвітання. Але російські варвари, схоже, не вчили історію. Наразі росія використовує ядерний, екологічний і продовольчий терор, який загрожує безпеці Європи та світу», – відзначив Руслан Стрілець.


Міністр навів декілька прикладів, які демонструють всю критичність ситуації:

  • російські війська поставили весь континент під загрозу ядерної катастрофи: спроба окупації ЧАЕС, захоплення найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції. Маємо відеодокази прольотів російських ракет безпосередньо над діючими ядерними реакторами Запорізької, Хмельницької та Південноукраїнської атомних станцій.
  • росіяни завдали понад 30 ракетних ударів по нафтопереробних заводах і нафтосховищах в Україні. Це десятки тисяч тонн вивільнених в атмосферу шкідливих речовин, які вітрами можуть переноситися на території інших країн.
  • Забруднення річок внаслідок російської агресії також може торкнутися і сусідніх країн. Адже ми ділимо великі річки, такі як Дунай, Дністер, Прут, Тиса і Західний Буг з країнами-сусідами – Польщею, Угорщиною, Румунією та Молдовою.
  • Військова діяльність росіян у Чорному морі вже впливає на сусідні країни. Наприклад, морські біологи Туреччини повідомляють про масову загибель дельфінів через використання Чорноморським флотом країни-агресора потужних сонарів.
  • Подальша блокада українських морських портів може обернутися світовою продовольчою кризою і голодом. Адже до війни експорт продовольства з України годував 400 млн людей по всьому світу.

«Ми дуже вдячні кожній країні, яка допомагає нам щодня протистояти російському терору, захищатися від агресії і надає Україні гуманітарну допомогу. Ми закликаємо міжнародну спільноту й надалі сприяти швидшому завершенню війни і притягненню рф до відповідальності. Бо цинічні дії російських військ несуть у собі загрозу безпеці всього європейського континенту», – підсумував Руслан Стрілець.