Про це йшлося на зустрічі Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця та Комісара ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюса Сінкявічюса з місцевою владою Бучі, Ірпеня, Броварів, Борисполя, Фастова та Бородянки. Вони обговорили плани та першочергові проєкти “зеленої” відбудови міст.
Київщина стала однією з перших областей, що постраждали від повномасштабного вторгнення рф. Лише в одному Ірпені через бойові дії зруйновано та пошкоджено 70% міста.
“Безумовно, відбудова міст має бути «зеленою». І тут про все – від проєктування реконструкції до сонячних панелей та фарб, використаних під час реставраційних і будівельних робіт. Спілкування з головами громад вкотре переконало, що Київщини готова впроваджувати якісні зміни на своїх територіях та розв’язувати наявні проблеми. Міські голови розуміють, які кроки треба робити й куди рухатись. І вже навіть є певні результати. Міста потроху відновлюються”, – зазначив Міністр Руслан Стрілець.
На думку голів громад, надзвичайно важливими та найпершими проєктами з реконструкції міст мають стати створення сучасної системи поводження з відходами, енергоефективність, якісне водопостачання та очищення стічних вод.
Нагадаємо, що через постійні російські атаки, лише на Київщині було утворено 144 тис. тонн відходів руйнації. І саме Київська область була першою в Україні, хто почав якісно розв’язувати цю проблему.
Руслан Стрілець наголосив очільникам міст, що вони мають обов’язково використати таку унікальну можливість від ЄС та подавати свої проєкти відбудови для участі у конкурсі в рамках ініціативи «Фенікс».