Масштаби розмінування України співставні із розмінуванням усієї Європи після 1945 року. Так оцінює ситуацію ООН

04/04/2024 : 14:15

Сьогодні – Міжнародний день інформування про мінну ситуацію та допомоги у протимінній діяльності. У цей день світ приділяє особливу увагу боротьбі з вибухонебезпечними предметами на територіях ведення бойових дій.

Російське вторгнення зробило Україну найзамінованішою країною світу. До того ж, українці регулярно знаходять в лісах міни часів Другої світової війни. За оцінками ПРООН в Україні, Європа вирішувала проблему розмінування територій протягом 15 років після закінчення війни. В Україні впродовж наступних 3-5 років є шанси вирішити 75-80% проблеми.

Окрім прямої загрози життю людини, міни становлять небезпеку для довкілля.

  • Детонування мін часто призводить до пожеж. Пожежі на віддалених територіях важко швидко загасити.
  • Вибухи є причиною хімічного забруднення ґрунту, що буде зберігатися впродовж багатьох років.
  • Мінування територій значно скорочує можливості для природоохоронного менеджменту.
  • На міни часто потрапляють дикі та свійські тварини.
  • Тотальна зміна екосистем. Після війни кількість осередків інвазійних видів рослин зросте у зв’язку з великою площею порушених територій.

Пам’ятайте про основні правила мінної безпеки для цивільного населення у часи війни: не заходити у покинуті будівлі та безлюдні місця, уникати хащ та зарослих ділянок, обираючи натомість тротуари та доріжки, завжди дізнаватися з офіційних джерел, чи є територія безпечною, не торкатися підозрілих знахідок.