Межигір’я – нова перлина нашого природно-заповідного фонду, – Руслан Стрілець.

31/08/2024 : 16:28

Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України наголосив під час офіційного відкриття першого осіннього сезону парку-пам’ятки «Межигір’я».

У заходах також узяли участь Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, в.о. Міністра культури та інформполітики Ростислав Карандєєв, голова Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, голова Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт, заступниця Міністра Мінветеранів Руслана Величко-Трифонюк, директор департаменту масового спорту та здоров’я нації Мінмолодьспорту Сергій Тимофєєв та інші.

«За перші 44 дні своєї діяльності державний парк-пам’ятка спрямував до бюджету 7,2 млн гривень. Вперше прибутки від діяльності парку працюють на економіку держави, зокрема спрямовуються на підтримку ЗСУ», – наголосив Руслан Стрілець.

За його словами, у липні 2024 року, через рік після прийняття відповідного законодавства, завершився процес переходу Межигір’я в державну власність. Парк у новому форматі прийняв уже понад 35 тис. відвідувачів. Серед них – 1,5 тис. учасників бойових дів, для яких вхід – безкоштовний. Межигір’я пропонує пільги багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю, дітям-сиротам. Парк-пам’ятка створив 134 робочих місця, зокрема для людей, які багато років опікувалися Межигір’ям на волонтерських засадах.

«Наступний наш крок – робота парку всі 365 днів року. Сьогодні Межигір’я відкриває осінній сезон розважальною програмою для дітей та дорослих, а також парковим забігом “Межигір’я-спорт: “Перемагаючи себе” разом із Державною установою «Спорт для всіх» та його керівником Андрієм Ребриною, срібною призеркою Олімпіади 2024 Іриною Коляденко, її тренером Володимиром Яременко та ветераном, куратором проєкту “Активні парки” Олегом Андрієнко», – повідомив Руслан Стрілець.

Очільник Міндовкілля заявив, що дотаційні заповідники та нацпарки – у минулому. Змінюється філософія менеджменту природно-заповідного фонду – ця нарешті сфера б’є рекорди надходжень. За перше півріччя 2024 року прибутки ПЗФ зросли ще на 15%. Це дозволяє нам розвивати галузь навіть у часи війни та досягати нашої європейської мети: 30% території України – природно-заповідний фонд. Майбутнє за самодостатніми, цифровізованими нацпарками та заповідниками з розвинутою рекреацією та ресурсами.