«Межигір’я» стане парком-пам’яткою: Парламент підтримав відповідний законопроєкт

14/07/2023 : 16:51

Верховна Рада України схвалила у другому читанні урядовий законопроєкт № 9354 про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я”. Документ підтримав 241 народний депутат.

“За протокольним рішенням Уряду, з ініціативи Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля,  понад рік ми активно працювали над поверненням колишньої урядової резиденції “Межигір’я” у державну власність. Працювала міжвідомча робоча група за участі Мін’юсту, Міндовкілля, МВС, МОУ, АРМА, НАБУ, ФДМУ, Офісу Генерального прокурора та інших органів. 

Було проведено інвентаризацію на території Межигір’я, активи стягнуто рішенням ВАКС у дохід держави. Найголовніше, – напрацьовано проект закону про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я”, – зазначив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

Законопроєкт передбачає:

  • створення парку-пам’ятки «Межигір’я» площею 138,6 га. шляхом повернення земель у державну власність (надаються в постійне користування Парку);
  • створення спеціальної адміністрації парку-пам’ятки у сфері управління Міндовкілля;
  • збереження біорізноманіття на території парку.

“Важливо, що в такі складні часи ми продовжуємо примножувати наші природоохоронні території та підтримувати Україну. Завдяки поверненню  земельних ділянок у державну власність та створення парку-пам’ятки “Межигір’я” ми зможемо захистити ці особливо цінні території від незаконного втручання, зберегти біорізноманіття та посилити туристичну привабливість цього місця”, – прокоментував Міністр Руслан Стрілець.

Нагадаємо, що мальовниче урочище біля Дніпра «Межигір’я» з 1935 року слугує державною резиденцією. Місця, де проживали різні державні діячі, роками були недоступні українцям. Після Революції Гідності «Межигір’я» стало одним з популярних туристичних місць. Тепер кошти від відвідування Парку надходитимуть не в приватні кишені, а Державний бюджет, що в умовах війни надважливо.