Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно із командою підтримки реформ при міністерстві взяло участь у Регіональному форумі Національно визначеного внеску 3.0 для Східної Європи та Центральної Азії «Шляхи до прогресу»: «Створення амбітних та реалістичних НВВ, що відбувся з 3 по 5 вересня у м. Стамбул Турецької Республіки».
Форум проведено спільно із Програмою розвитку ООН (ПРООН), Програмою ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), NDC Partnership та у співпраці з Секретаріатом Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК ООН).
Учасники Форуму обговорили можливі шляхи та інструменти для посилення амбітних цілей під час наступного циклу підготовки Національно визначеного внеску з урахуванням уроків попередніх зусиль його впровадження у різних країнах регіону.
Під час дискусії учасники розглянули кращі практики стимулювання трансформацій підкріплених політичними дорожніми картами, оновленими національними законодавчими рамками та планами фінансування за секторами економіки.
Учасники форуму також підкреслили важливість узгодження наступного НВВ із довгостроковими цілями та програмами, принципами справедливого переходу, стратегіями пом’якшення та адаптації до змін клімату, програмами стимулювання інновацій та розвитку відновлювальної енергетики, планами скорочення викидів інших парникових газів, зокрема метану.
Також порушувались такі питання, як: потенційні виклики та можливості під час підготовки наступного національно визначеного внеску, зокрема щодо пошуку та ефективного використання доступних технологій та фінансових можливостей для реалізації НВВ, посилення процесів адаптації та пом’якшення у сільському господарстві.
Окреме обговорення стосувалось процесів моніторингу впровадження національно визначеного внеску, ролі систем моніторингу, звітності, верифікації, подання обов’язкового дворічного звіту з прозорості та відстежування процесів дотримання гендерної рівності.
Представники української делегації доповіли учасникам Форуму про стан реалізації в Україні чинного НВВ, поділились планами підготовки наступного НВВ з урахуванням здобутих під час Форуму знань та найкращих міжнародних практик прийняття рішень та впровадження інноваційних моделей фінансування.
Отриманий досвід буде використаний при розробці Другого Національно визначеного внеску України до Паризької Угоди, який Україна, як Сторона РКЗК ООН повинна подати у 2025 році.
фото UNDP Eurasia