Міндовкілля спільно із Міжнародним енергетичним агентством (МЕА), аналітичним центром DiXi Group та Командою підтримки реформ продовжують роботу над дорожньою картою щодо скорочення антропогенних викидів метану в Україні у межах реалізації ініціативи Global Methane Pledge.
Експерти галузі обговорили можливі шляхи та подальші кроки зі скорочення метану, який є другим за потужністю впливу парниковим газом після вуглекислого, що значно впливає на глобальне потепління. Здатність метану затримувати тепло в атмосфері вища за вуглекислий газ.
Заступниця міністра Вікторія Киреєва окреслила ключові напрямки формування політики скорочення викидів метану, які мають лягти в основу дорожньої карти.
- «Міндовкілля вдячна міжнародним партнерам за їх внесок у просування ініціативи зі скорочення викидів метану та підкреслила важливість цієї підтримки в організації обміну досвідом та впровадження кращих доступних технологій при впровадженні заходів зі скорочення викидів метану в енергетичному секторі», – заступниці міністра Міндовкілля Вікторія Киреєва.
Таля Ватман, програмний менеджер Каспійського та Чорноморського регіону МЕА розповіла про основні напрямки роботи Міжнародного енергетичного агентства у сфері скорочення викидів метану, представила попередній аналіз наявних даних по Україні та запропонувала можливі напрямки співпраці у цій сфері. Також вона наголосила на можливості залучення інших міжнародних партнерів МЕА, які надають як технічну, так і фінансову та експертну підтримку у впровадженні заходів зі скорочення викидів метану у різних секторах економіки.
Експерти DiXi Group та Команди підтримки реформ своєю чергою окреслили проблемні питання, пов’язані із процесами обліку та верифікації викидів метану та наголосили на необхідності корегування нормативно-правової рамки з урахування сучасних змін європейського законодавства у цій сфері, а також розповіли про вже розпочаті дослідження та аналіз обсягів викидів метану у нафтогазовому секторі України із залученням провідних дослідницьких компаній та за фінансової підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC).
Сторони узгодили подальші кроки у розвитку співпраці. Мова йде про:
- МЕА залучатиме фахівців Міндовкілля та усіх зацікавлених сторін до участі у воркшопах та заходах зі зменшення викидів метану, в тому числі у заходах, запланованих в рамках СОР29 в Азербайджані.
- Фахівці МЕА організують та проведуть окремі тренінги для підприємств енергетичного сектору щодо використання кращих доступних технологій та практик у сфері виявлення та ліквідації витоків метану.
- МЕА надасть експертну підтримку Міндовкілля в розробці відповідних змін до українського законодавства та нормативних актів щодо скорочення викидів метану.