Міндовкілля розпочинає співпрацю з чеськими колегами у довкіллєвих проєктах

13/07/2022 : 20:19

Про це у рамках неформальної зустрічі міністрів навколишнього середовища країн ЄС у Празі уклали відповідний Меморандум Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Міністерка навколишнього середовища Чехії Анна Губачкова.

«У рамках Меморандуму, який готувався майже 7 років, плануємо обмін екологічною інформацією та спільні проєкти у різних довкіллєвих сферах. Будемо співпрацювати не лише на міжвідомчому рівні, а й залучати приватні інвестиції. Це допоможе Україні застосовувати нові практики, технології та ініціативи», – зауважив Міністр Руслан Стрілець.

Йдеться про співпрацю у сферах:

  • пом’якшення та адаптації до зміни клімату; 
  • захисту біорізноманіття;
  • розробки екологічно чистих технологій;
  • управління водними ресурсами;
  • поводження з відходами;
  • охорони повітря;
  • запобігання промисловому забрудненню тощо.

У рамках зустрічі Міністр Руслан Стрілець з Міністеркою Анною Губачковою обговорив можливості сприяння Україні у процесі документування шкоди довкіллю.

Також Міністр зустрівся із Міністеркою навколишнього середовища, охорони природи, ядерної безпеки та захисту прав споживачів Німеччини Штеффі Лемке. 

«До початку війни в Україні впроваджувалась низка проєктів за фінансової підтримки Уряду Німеччини і ми зацікавлені у продовженні їх реалізації попри бойові дії. Адже розуміємо – відновлення економіки нашої країни буде зеленим, а українському бізнесу потрібна підтримка для відбудови своїх потужностей та модернізації. І нам вже зараз варто готувати відповідне підґрунтя», – зазначив Руслан Стрілець.

 Тому для України важлива співпраця у рамках:

  • проєкту «Міжнародна кліматична ініціатива» (ІКІ), який підтримує впровадження в Україні Паризької угоди, Національно визначеного внеску, а також сприяє залученню інвестицій у сталий розвиток біоенергетики, сільського господарства та землекористування, сприяє підготовці та реалізації пілотних проєктів з адаптації до зміни клімату в регіоні Чорного моря. 
  • проєкту «Підтримка встановлення схеми торгівлі викидами парникових газів (СТВ) в Україні», бо Україні потрібен цей інструмент реалізації державної політики в сфері зміни клімату.
  • проєкту GIZ «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ), одним з компонентів якого є  безпосередня допомога Німеччини нашому бізнесу в модернізації. А саме створення фінансових механізмів надання кредитів та грантової підтримки підприємствам для впровадження НДТМ. Ми б хотіли розширити цей компонент, зважаючи на те що наш бізнес дуже постраждав від війни.
  • проєкту KfW «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», який допомагає  8 національним паркам України. Наша амбітна мета – створити 10 національних парків європейського зразка. Це відкриє вікно можливості в тому числі для приватних німецьких інвесторів.

Окремо говорили про реформу системи державного екологічного контролю в Україні. Для нашої країни цінний досвід Німеччини, щоб сформувати власне бачення та концепцію реформи.