Міндовкілля розширило заповідну зону нацпарку «Голосіївський»

26/04/2023 : 9:28

Заповідна зона національного природного парку «Голосіївський» зросла з 12,9% до 20,4% його території. Відповідний Проект організації території національного природного парку «Голосіївський» своїм наказом затвердив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«Міндовкілля і надалі працюватиме над дотриманням вимоги Закону України «Про природно-заповідний фонд України», внесеної до Закону у 2021 році, у частині досягнення національними природними парками частки заповідної зони не менше 20% від їх територій», – зазначив під час пресконференції в Укрінформ директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля Едуард Арустамян.

Після прийняття зазначеної вимоги Міндовкіллям затверджено Проекти організації територій національних природних парків «Тузловські лимани», «Синьогора», Ківерцівського «Цуманська пуща», Нижньодністровського, в яких заповідна зона перевищує 20% від території парку.

Едуард Арустамян висловив подяку фахівцям парку, землекористувачам, Київській міській державній адміністрації та директору Київського еколого-культурного центру Володимиру Борейку за чудовий результат і ще раз нагадав, що збільшення заповідної зони це не лише збереження біорізноманіття, а й також екосистемні послуги, які надає громаді міста природа парку: чисте повітря, вода, ґрунти, регулювання мікроклімату та водного режиму.

Нагадаємо, що на території Нацпарку зростає 1465 видів рослин та грибів та 774 види тварин, з яких охороняються Червоною книгою України та міжнародними природоохоронними конвенціями понад 90 видів рослин та 170 видів тварин.