Маємо гарну новину для тих, хто пише звіти з оцінки впливу на довкілля та видобуває корисні копалини. Наказом Міндовкілля затверджені Методичні рекомендації з підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля для видів діяльності у галузі видобування корисних копалин.
Документ розробили, щоб спростити підготовку звіту з ОВД у гірничодобувному секторі. Він містить практичні рекомендації і призначений для тих, хто проводить оцінку впливу на довкілля, розробляє звіти та всіх, хто бере участь у процедурі оцінки впливу на довкілля.
Документ допоможе у таких видах діяльності:
- кар’єри та видобування корисних копалин відкритим способом;
- видобування корисних копалин іншими способами – у шахтах, видобування нафти та газу свердловинним способом;
- глибоке буріння для геологічного вивчення, дослідно-промислової розробки родовищ або видобування корисних копалин;
- видобування нафти та природного газу на континентальному шельфі;
- видобування піску і гравію на землях водного фонду.
У Рекомендаціях максимально чітко розкритий зміст екологічної інформації, яка необхідна для проведення ОВД і схвалення рішення. Це інформація про:
- територію, масштаби і технології майбутньої діяльності,
- відходи;
- викиди в атмосферне повітря;
- стічні води;
- вилучення і порушення земель;
- загрози для природоохоронних територій.
Ми переконані, що рекомендований підхід – це шлях до належного інформування суспільства про нові або модифіковані гірничодобувні об’єкти та до високої ефективності процедури оцінки впливу на довкілля.
Міндовкілля висловлює особливу подяку експертам із Асоціації добувної промисловості України за допомогу в підготовці документа, який збалансував у собі соціально-екологічні та економічні інтереси. Також дякуємо за співпрацю Асоціації газовидобувних компаній України, АТ «Укргазвидобування», Європейській Бізнес Асоціації, Професійній асоціації екологів України, Аналітичному центру «DiXi Group», громадській організації «Українська природоохоронна група», Державній службі геології та надр України.
Невдовзі ми проведемо низку онлайн-зустрічей, щоб обговорити практичне застосування Методичних рекомендацій. Орієнтовні дати та теми онлайн-семінарів:
- 1 лютого – оцінка впливу планованої діяльності на атмосферне повітря, а також оцінка впливу відходів на довкілля;
- 15 лютого – оцінка впливу на поверхневі, підземні води, на землі;
- 2 березня – оцінка впливу на біорізноманіття, програма післяпроектного моніторингу.
Слідкуйте за нашими анонсами.