Міндовкілля та департаменти екології ОДА обговорили процедуру проведення ОВД в умовах воєнного стану

01/06/2022 : 9:36

Заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко та радниця Міністра Тетяна Тимочко провели онлайн зустріч з представниками департаментів екології ОДА, які опікуються питаннями здійснення ОВД у регіонах.

На зустрічі йшлося про шляхи покращення здійснення процедури оцінки впливу на довкілля під час воєнного стану. 

За словами заступниці Міністра, наразі Міндовкіллю та департаментам, які практично втілюють у життя положення Закону «Про оцінку впливу на довкілля», потрібно синхронізуватися, щоб ефективно працювати в умовах війни.

“Завдання, яке поставив Міністр Руслан Стрілець, зберегти процедуру проведення ОВД, незважаючи на умови воєнного стану та складність її проведення. Наразі важливо у найкоротші строки створити концепцію щодо скорочення термінів проходження цієї процедури. При цьому, ми маємо забезпечити збереження усіх елементів процедури проведення ОВД, аби Україна дотримувалася міжнародних зобов’язань та вимог конвенції Еспо та Орхуської конвенції”, – підкреслила Олена Крамаренко.

Серед іншого учасники заходу обговорили:

  • роботу з реєстром ОВД;
  • проведення післяпроєктного моніторингу в умовах воєнного стану;
  • розгляд об’єктів планованої діяльності, які знаходяться на окупованих територіях чи там, де тривають бойові дії;
  • та інші процедурні питання проведення ОВД під час воєнного часу.

За результатами заходу учасники домовилися і надалі систематично проводити такі зустрічі. 

Нагадаємо, що після 24 лютого для безпеки даних, які містяться у Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та недопущення будь-яких несанкціонованих дій з інформацією реєстру з боку країни-агресора Міндовкілля тимчасово обмежило доступ до Реєстру з ОВД для зовнішнього використання.