Міндовкілля та Енергетичне Співтовариство співпрацюватимуть у довкіллєвих проєктах

21/10/2022 : 22:52

Про це домовилися перший заступник Міністра Руслан Гречаник та заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Світлана Гринчук під час зустрічі з директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артуром Лорковським та заступником директора Дірком Бушле.

Представники Енергетичного Співтовариства запропонували запустити низку спільних проєктів у сфері захисту довкілля. Вони зауважили, що їх турбують не лише руйнування російськими військами енергетичної інфраструктури України, а й шкода довкіллю.

Світлана Гринчук розповіла про підготовку України до СОР27 та проєкти, у яких Міндовкілля потребує експертної підтримки.

«На сьогодні багато зусиль Міндовкілля покладені на апроксимацію українського довкіллєвого законодавства до європейського та  підготовку до СОР27. Щодо кліматичної політики України, то тут насамперед йдеться про завершення роботи над планом заходів з реалізації оновленого НВВ до Паризької угоди та доопрацювання проєкту Кліматичного Закону України з урахуванням військової агресії росії, післявоєнного відновлення України, а також беручи до уваги надання Україні статусу кандидата у члени ЄС», – зауважила Світлана Гринчук. 

Артур Лорковський прокоментував, що в Енергетичному Співтоваристві захоплюються тим, як Україна впевнено крокує до Євросоюзу. Виконання Пульсу Угоди на 66% – це гарні показники.

Щодо підготовки до СОР27, то за словами Світлани Гринчук, для України важливо почати обговорювати єдині підходи до оцінки збитків довкіллю та клімату від збройної агресії на міжнародному рівні. 

Артур Лорковський заявив, що Енергетичне Співтовариство готове допомогти Україні з розробкою кейсів щодо обрахунку шкоди довкіллю від російської агресії, аби потім Україна могла правильно представити ці справи у міжнародному суді. Залучити для цього міжнародні юридичні компанії.

Домовилися у рамках СОР27 провести спільний захід, де обговорити питання методології обрахування шкоди, розповісти з юридичної точки зору як усе це треба робити

Руслан Гречаник подякував представникам Енергетичного Співтовариства за всеосяжну підтримку України.