Міндовкілля та німецькі інвестори започаткували партнерство: у Зоні відчуження побудують вітрову електростанцію

11/09/2023 : 17:13

У Чорнобильській зоні відчуження зведуть вітровий парк, який зможе забезпечити світлом майже тисячу домогосподарств. 

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Німецька міжнародна компанія “NOTUS ENERGY”,  Національна енергетична компанія “Укренерго”, а також Державне агентство України з управління зоною відчуження підписали меморандум про співпрацю над проєктом будівництва такої електростанції. 

Таке використання території Зони відчуження принесе інвестиції та нові робочі місця. А це внесок в енергонезалежність України, розвиток зелених технологій та прибутки для держави. 

“Ще до повномасштабного вторгнення у нас були стратегічні плани перетворення Чорнобильської зони у Зону відновлення. Війна не змінила їх, а тимчасово призупинила. Партнерство з “NOTUS ENERGY” є позитивним прикладом для міжнародних інвесторів, що Зона відчуження приваблива та перспективна територія розвитку не лише відновлювальної енергетики, а й інших екологічно чистих технічних рішень”, – зазначив перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький.

Реалізація проєкту дозволить: 

  • підвищити виробництво електроенергії в енергодефіцитному регіоні;
  • оптимально використати занедбану територію; 
  • відновити  мережеву інфраструктуру.

Німецька компанія “NOTUS ENERGY” вже завершила попередній план оцінки та генеральний план проєкту. Наступний етап – вітровимірювальне дослідження, техніко-економічне обґрунтування електричної мережі, екологічне дослідження та процес відведення землі.