Про співпрацю в сфері кліматичної політики йшлося на зустрічі заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергія Власенка та директорки Департаменту запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики Вікторії Киреєвої із керівницею відділу програм зовнішньої допомоги «Економічна співпраця, інфраструктура, енергетика та навколишнє середовище» Клоє Алліо та радником Представництва Торстеном Воллертом.
Сергій Власенко наголосив, що Уряд України цілком поділяє принципи та цілі Європейського зеленого курсу. На найвищому політичному рівні є чітке бачення, що післявоєнна відбудова України має базуватися на зелених технологіях.
За словами Вікторії Киреєвої, запуск Кліматичного офісу надасть Україні значну підтримку задля імплементації Плану відновлення та подальшої синхронізації національного довкіллєвого законодавства з нормами ЄС. Створення такого Офісу ще у листопаді 2022 року анонсував Міністр Руслан Стрілець на 27-ій Конференції ООН зі зміни клімату.
Кліматичний Офіс надаватиме експертну допомогу Уряду України, містам та регіонам, а також бізнесу для реалізації елементів кліматичної політики. Він допомагатиме з декарбонізацією галузей економіки, розбудовою урядування в адаптації, розширенням можливостей для молоді та регіонів на шляху до Зеленого курсу ЄС та з імплементацією положень Паризької угоди. Одним із пріоритетних напрямів діяльності Офісу стане напрацювання та підтримка особливих підходів кліматичного фінансування для України.
“Крім того, у 2023 році Україна планує значно вдосконалити своє законодавство для подальшого ефективного впровадження кліматичної політики. Разом з проєктом EU4Climate ми вже працюємо над відповідним рамковим законопроєктом. Внаслідок повномасштабного російського вторгнення реалізація більшості кліматичних проєктів в Україні була призупинена. Однак наразі відбувається їхній перегляд та перезапуск з урахуванням нових реалій, в яких опинилася Україна через збройну агресію рф”, – зазначила Вікторія Киреєва.