Міндовкілля запрошує до робочої групи щодо впровадження довідкового документу з НДТМ для виробництва цементу, вапна та оксиду магнію

10/04/2023 : 16:04

Запрошуємо представників промисловості, громадськості, наукової спільноти, органів влади та інших заінтересованих сторін долучитися до спільної роботи, головною метою якої є затвердження висновків найкращих доступних технологій та методів управління для виробництва цементу, вапна та оксиду магнію в Україні. 

У рамках робочої групи буде напрацьовано відповідні пропозиції та рекомендації. 

Для включення до складу робочої групи учасникам необхідно до 19.04.2023 заповнити форму за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1rwxm7xOKdwfvQZl6ziAhCphgEsF61tO3gRNShxUKbgI/edit

Ознайомитися з довідковим документом з найкращих доступних технологій та методів управління для виробництва цементу, вапна та оксиду магнію можна за посиланням:

https://mepr.gov.ua/dovidkovi-dokumenty-z-ndtm-vyrobnytstvo-tsementu-vapna-i-oksydu-magniyu/

Нагадаємо, Україна, прямуючи до Європейського Союзу, має імплементувати  Директиву  2010/75/ЄС  про зменшення промислового забруднення. Це одне із наших зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС. 

Відповідно до положень Директиви 2010/75/ЄС обов’язковим є застосування суб’єктами господарювання найкращих доступних технологій та методів управління і досягнення встановлених відповідно до них гранично допустимих викидів.

Висновки найкращих доступних технологій та методів управління розробляються та затверджуються на основі актів законодавства Європейського Союзу та мають повно і точно відповідати їх змісту.  

Міндовкілля спільно із експертами проектів GIZ “BAT for Ukraine”, “GIZ Energy efficiency” та “APENA 2” вже переклали 13 таких європейських документів. Наразі робота триває. Адже у ЄС в рамках Директиви 2010/75/ЄС діє 32 довідкових референтних документи з найкращих доступних технологій та методів управління/BREFs (BREFs), 20 висновків НДТМ (BATC) та 2 REF.

По кожному із НДТМ, які необхідно впровадити в Україні, створять окремі робочі групи за участі представників державних органів, бізнесу, громадськості, науковців та експертів для їх ефективного опрацювання.